ICQ

O serveru, aneb jak se serverem vlastně stal

On to vlastně nikdy server jako takový nebyl a asi ani nebude. Když ho někdy v roce ´95 koupili Křišťanovi z Klatov vůbec netušili, že někdo něco takového vůbec udělá. Do roku 2003 sídlil u Křišťanů a čas od času "si postavil hlavu" a nefungoval. Po letních prázdninách jsem se seznámil s Davidem K. na klatovském gymplu, kde jsme spolu chodili do stejné třídy (stále chodíme). Před vánočníma prázdninama se jim opět porouchal a David mě požádal jestli bych se jim na to nepodíval. Shořelo trafo a následevala kompletní přestavba do desktopu, ve kterém je dodnes a taky zůstane. Pak následovalo ještě několik drobnějších závad o kterých není potřeba se bavit. Jak každý asi nazná, tak v roce 2004 je Pentium 1 na 60 MHz s 16 MB RAM naprostá vykopávka, která je na hraní absolutně nevhodný nástroj. Naznali tak i Křišťanovi a pořídili si perfektní moderní PC a tento starý mi darovali (a ušetřili tím na ekol. likvidaci). Tento PC byl od letošních Vánoc (2003/2004) u mě doma a čekal na pevné připojení k internetu. Mělo být v lednu, ale papírování se protáhlo až na konec června. Během té doby jsem ho dal opět do provozu, nainstaloval Windowsy. Doufám, že budete spokojeni s tímto sice starým, ale plně funkčním serverem. Na vaše e-maily se těším na adrese trinomserver@seznam.cz. Webmaster a administrátor Tomáš Trýska.
V současnosti se můžete setkat spíš se servery 166, 200 a 700 MHz, které již používají Apache. Serverový park se bude časem dále omlazovat...
Velké díky patří panu Bauerovi z Klatov, který mi daroval nový server - Pentium II 300 MHz. Po drobné přestavbě byl spuštěn server zcela nezávislý na Microsoftu - jede na Mandriva Linuxu. Díky! Fotky budou časem ve fotogalerii.
Po dlouhé době s výše zmíněným kompem jsem o jarních prázdninách letošního roku (2007) upgradoval server na Pentium 1GHz a 256MB RAM, což je, si myslím, už slušný počítač na domácí server. I přes poměrně slušný výkon je spotřeba přijatelná, a to někde kolem 50W při plné zátěži. Server běží stále na operačním systému GNU/Linux.

Reklama Google
© 2004 - 2008 Tomáš Trýska,