Deník vývojáře

Bakalářská práce "Jízdní asistent"

DatumProvedené práce
8. 3. 2011V několika předchozích dnech jsem pracoval na zprovoznění komunikace po sériové lince. Ta bude využita pro komunikaci mezi GPS a hlavní jednotkou a také mezi hlavní jednotkou a modulem displeje.
Tady mám takovou malou ukázku příjmu dat z GPS.
ukázka příjmu GPS dat
11. 2 2011Začínám pracovat na grafice. Zatím ještě nemám napsanou funkci pro ručičky, ale aspoň se můžete podívat na základní obrysy budoucích ukazatelů. Tady je video spouštěcí sekvence...

...a tady jsou ty obrysy ukazatelů.
Obrysy ukazatelů
28. 1. 2011Koukám, že jsem sem před Vánocema zapomněl dát obrázek, že mi došel nový displej. Tahle fotka je nová a jsou tam všechny nové díly.

Jmenovitě jde o:
  • Barevný dotykový LCD displej s mikrokontrolérem Atmel ATMega32L >
  • Kamerka a programátor k tomuto displeji
  • GPS přijímač s čipem Sirf II
  • Snímač podtlaku a přetlaku v sání
  • Spousta kabelů a konektorů pro komunikaci s modulem displeje

Dále mám v plánu koupit akcelerometr a několik dalších čidel fy. Prosport.
Nové součásti
8. 11. 2010Trošku jsem si hrál a výsledkem je logo Thunederbird na úvodní obrazovce.
Logo Thunderbird na textovém LCD
7. 11. 2010Po delší době opět video - přibyla klávesnice a LCD displej, zpracoval jsem data z měření teplot a tlaků tak, aby hodnoty zobrazované na LCD seděly s hodnotami naměřenými.
5. 11. 2010Dnes došel z eBaye objednaný displej. Konečně!
Zelený znakový displej 20x4 Dále jsem změřil průběhy závislostí hodnot A/D převodníku pro teplotní a tlakové čidlo, které jsem následně zpracoval a získal rovnice pro výpočty.
28. 10. 2010Došla čidla z Jablotronu, ale zatím bez dokumenace, takže na tu ještě čekám. Modul tlačítek už je hotový a osazený.
10. 10. 2010Úspěšně jsem otestoval čtení z AD převodníků, implementoval jsem přerušení stiskem tlačítka, namísto cyklu, který je kontroloval po každém zobrazení dat na LCD (100x za sekundu). Cyklus způsoboval problémy s displejem a ten nepříjemně blikal. Teď už si můžu dovolit vypisovat jen 2x za sekundu.
4. 10. 2010Honza mi zapůjčil LCD 20x4, takže jsem výpis přizpůsobil tomuto rozměru (protože takovýto displej budu používat po celou první část projektu). Dále bargraf u hodnot, které jsou mimo doporučený rozsah bliká pro lepší přehlednost.

Jablotron zaslal ultrazvuková čidla, dojít by měla snad do konce týdne.
3. 10. 2010Výpis hodnot je kompletní, displej zobrazuje diakritiku, bargrafy jsou již funkční v závislosti na vstupních hodnotách (které jsou ale stále předprogramované, protože ATMega 162). Zvuková signalizace upozorňuje na hodnoty mimo doporučený rozsah. Atmega 32 by měla být k dispozici už tento týden.

Objednal jsem si 4řádkový maticový LCD displej, který by měl být dostačující pro celou první část práce.
Displej 20x4 inverzní
Z autoservisu Robert Šemnický mám zapůjčená čidla teploty a tlaku, která jsou shodná s těmi, co mám na autě, abych mohl testovat v laboratorních podmínkách.
1. 10. 2010Začátek práce, první zkušební zapojení uPC a displeje. Hodnoty na LCD jsou předem naprogramované a nezakládají se na skutečném měření.

Firma Jablorton přislíbila dodání 8 ultrazvukových parkovacích čidel.
22. 9. 2010Schválení a přidělení práce